همانطور که در مقاله مشهورترین سازمانهای مبلغ تکامل گرایی در جهان گفته شد به منظور مقابله با تلاش برخی خلقت کرایان برای لیست کردن و نام  نویسی از دانشمندان مخالف فرگشت( از قبیل  Answers in Genesis' list of scientists  یا برنامه مخالفت علمی با داروینیسمA Scientific Dissent from Darwinism توسط انستیتوی خلقت گرای دیسکاوری Discovery Institute برای تبلیغ طراحی هوشمند)  ، مرکز ملی آموزش علم The National Center for Science Education   اقدام به اجرای پروژه ای تحت عنوان پروژه استیو نمود. در این پروژه نام یک دانشمند  طرفدار و موافق با بیانیه زیر در این مرکز ثبت می شود. همچنین افرادی که مایلند می توانند تی شرتهای تبلیغاتی این سازمان را بخرند :

فرگشت یک اصل حیاتی ، متحد کننده و به خوبی پشتیبانی شده توسط دانشمندان بیولوژیست است و شواهد علمی در جهت اثبات این ایده که همه موجودات زنده یک نیای مشترک داشته اند در حد وافر وجود دارد. گرچه قاعدتا تردیدهایی در باره الگو و فرایندهای مرتبط با فرگشت وجود دارد هیچ شک علمی جدی وجود ندارد که فرگشت، رخ داده و پدیده انتخاب طبیعی مکانیسم بسیار مهمی برای آن است.همچنین  پیش بینی آموزش موضوعات شبه علم مرتبط با خلقت گرایی مثل طراحی هوشمند و البته نه الزاما فقط همین موضوع( بلکه همه موضوعات شبیه آن) در نظام آموزشی مدارس ما غیر قانونی و نامناسب تلقی می شود

Evolution is a vital, well-supported, unifying principle of the biological sciences, and the scientific evidence is overwhelmingly in favor of the idea that all living things share a common ancestry. Although there are legitimate debates about the patterns and processes of evolution, there is no serious scientific doubt that evolution occurred or that natural selection is a major mechanism in its occurrence. It is scientifically inappropriate and pedagogically irresponsible for creationist pseudoscience, including but not limited to "intelligent design," to be introduced into the science curricula of our nation's public schools.


کلمه استیو به افتخار Stephen Jay Gould بیولوژیست و دیرینه شناس فرگشت گرای آمریکایی انتخاب شده است که در سال 2002 مرد. او پراستناد ترین دانشمند فرگشت گرای تاریخ تلقی می شود و به برخی مقالات او از قبیل  1979 "spandrels" paper بیش از 4000 استناد صورت گرفته است!!!! در دیرینه شناسی نیز پس از  Charles Darwin and George Gaylord Simpson مشهورترین و مهمترین دانشمند جهان تلقی می شود.  

در این پروژه  فقط نام دانشمندانی نوشته می شود که اسمشان با استیو ، استفانی یا کلمات مشابه شروع شود . برآورد می شود که یک درصد جمعیت آمریکا چنین نامی را دارند لذا اینگونه استنباط می شود که به ازای هر دانشمندی که نامش با استیو شروع می شود و موافق با بیانیه فوق است، 9 دانشمند موافق دیگر نیز وجود دارند که نامشان با استیو شروع نمی شود .

در این پروژه پس از اعلان  در سال 2003 ، حدود 220 استیو وجود داشتند یعنی برآورد می شد که 22000 دانشمند پیرو آن باشند. در سال2003  تعداد 367 استیو وجود داشتند که معادل بود با 367 هزار دانشمند!!! آمار روزمره استیو ها را می توان به مراجعه به ابزاری تحت عنوان استیو و متر Steve-o-meter فهمید.(تصویر مقابل، استیو و متر متعلق به زمان نوشتن این مقاله در تاریخ 28 بهمن 1392 است. همانگونه که در این تصویر مشخص است 1323 و آخرین دانشمندی که نامش در این سیستم ثبت شده Steven R. Spielman است. بر اساس این برآورد تا این تاریخ تعداد دانشمندان موافق فرگشت 132300 نفر فرض می شود )

نام دانشمندانی که تاکنون در این لیست ثبت نام کرده اند مطمئنا باعث افتخار تکامل گرایان است. در این لیست نام برخی برندگان جایزه نوبل، اعضای آکادمی علوم نیویورک( که در مقاله قبلی به آن اشاره شد و گفتیم که فقط 6 درصد دانشمندان آن خداپرست هستند) یا افراد تاثیر گذار مثل استفان هاوکینگ به چشم می خورد.

دو سوم دانشمندان مرکز ملی آموزش علم، بیولوژیست هستند و وجود این همه دانشمند طرفدار فرگشت در این مرکز یگ پشتوانه مهم تلقی می شود.

همانطور که در بالا نوشتم قاعدتا این لیست برداری ها یک جنگ روانی بر علیه جبهه رقیب است . برخی خلقت گرایان در این جبهه تلاش هایی نموده و یارگیری هایی کرده اند. از جمله در مقاله 100 دانشمند شکاک به داروینیسم ، نام صد نفر از آنها ذکر شده است. اگر کار به همین منوال پیش برود به زودی طرفین شروع به ثبت نام داشنمندان مرده خود نیز خواهند نمود !!! این جبهه آرایی ها و یارگیری ها مستقیما ما را به یاد ایات قرآن می اندازد که فرمود الهیکم التکاثر حتی زرتم المقابرتاريخ : ۱۳٩٢/۱۱/٢۸ | ۱٠:۳۱ ‎ب.ظ | نویسنده : دکتر سید محمود میرافضلی سریزدی | نظرات ()
.: Weblog Themes By VatanSkin :.