روز داروین، روزی که طبلهای خلقت گرایان و کافران به صدا در می آید

جامعه هومنیست پالوآلتو در کالیفرنیا از سال 1930 جشن سالیانه روز داروین را برگزار می کند. از سال 1997 دانشگاه تنسی مراسم سالیانه ای را برای بزرگداشت داروین برگزار می کند. در این مراسم مقالات مختلفی ارائه می شود، کارگاههای مقدماتی و پیشرفته برای تبیین این تظریه اجرا می شود، معلمین برای آموختن این نظریه توجیه می شوند و اقدامات دیگر که به شدت مورد توجه خلقت گرایان قرار دارد.

دانشگاه جرجیا نیز با حمایت دانشگاه علم و هنر فرانکلین و سازمانهای دیگر مراسم سالیانه ای را در این خصوص برگزار می کند و اتفاقات دیگر.

در اواخر سال 1990 چند سازمان حامی نظریات داروین با یکدیگر برنامه مشترکی را برای بزرگداشت داروین آغاز کردند و سایت www.Darwinday.org چند سال بعد توسط اینها بنیان نهاده شد. در این سایت شرح مفصلی در باره فعالیتهای داروین و زندگینامه او منتشر شده و تمامی محققین و طرفداران داروین در سطح جهان تشویق شده اند که به هر شکلی که می توانند روز تولد داروین را ارج نهند. همچنین مسئولین این سایت آمادگی خود را برای انعکاس اخبار این مراسم ها اعلام کرده اند.

این سایت هم اکنون توسط بنیاد بین المللی روز داروین  International Darwin Day Foundation اداره می شود    

یک سوال مهم

سیاست بنده از روز نخست بیشتر نقد علمی نظریه داروین از ابعاد مختلف بوده و چندان مایل به ورود به بحثهای خداشناسی یا سیاسی در این حوزه نبوده ام و نیستم ولی هر از چندی مجبور می شوم در این حوزه ها نیز مطلبی بنویسم. چرا به داروین، نظریه او و بزرگداشت او تا این حد بها داده می شود؟ چرا خلقت گرایان جهان تا این حد به دور مجسمه داروین طواف می کنند؟ چرا طرفداران داروین تا این حد سعی می کنند به نظریات او جنبه علمی بیش از حد بدهند و او را بیش از حدی که هست بزرگ و تاثیر گذار نشان دهند؟ و چراهای دیگر...شاید علل مختلفی برای این کار وجود داشته باشد ولی یکی از مهمترین این دلایل بر می گردد به نقش بنیادین و زیر بنایی نظریه داروین در موضوع الحاد و کفر...کافران و آتئیستهای جهان در رد وجود خدا بیش از هر نظریه دیگری امروزه به نظریه داروین وابسته و محتاجند و از این نظریه به منزله مانیفست و کتاب  مقدس خود تا سر حد جان حمایت و آن را تبلیغ می کنند. داروین نظریه ای را بنایان نهاده که اساس تفکرات الحادی در جهان امروز است و لذا آنها بر خود لازم می دانند که او را به عنوان بنیانگذار و معمار تفکرات خود ارج نهند.

آنها نام داروین را در هر دانشگاها و هر انجمنی می برند و سالنها و موزه ها و آزمایشگاههای خویش را به اسم او نام گذاری می کنند. مجسمه ها و تمثالها و ممجسیمه های کوچگ و بزرگ او امروزه در اغلب مراکز علمی جهان دیده می شود و با نفود در رسانه های تاثیر گذار جهان سعی می کنند در طول سال و ماه به هر نحوی نام و تفکرات او را تبلیغ کنند و از او چهره مقدسی بسازند.

خلقت گرایان تن به هر اقدام و توجیهی برای پوشاندن اشکالات و خلاء های علمی این نظریه می دهند و سالیانه صدها میلیارد دلار به منظور یافتن راههای جدید برای توجیه اشکالات وارده به آن خرج می کنند تا بنیانهای کفر آلود ذهنی خود را محکمتر از گذشته کنند. بزرگداشت داروین و در بوق و کرنا کردن زندگی و نقش او نیز به نوعی بهره گیری از توان رسانه ها و نظامهای تبلیغاتی برای پرکردن گوش خلق الله از این نوا و کمرنگ کردن نواهای مخالف تلقی می شود. وقتی بیش از هزار دانشمند به ظاهر مشهور و مطرح از سطح جهان در محفلی جمع می شوند و اظهار می دارند که این نظریه را قبول دارند و به افتخار داروین جامهای خود را به هم می زنند قطعا بر ذهن عوام این تاثیر ایجاد می شود که این نظریه کاملا صحیح و علمی است و یک واقعیت است و نه یک نظریه....

در چنین جوی اگر کسی به این نظریه اشکالی وارد کند مستقیما با مردمان خشمگین که سخن او را حرفی غیر علمی و از روی تعصب می دانند روبرو می شود و تازه اگر بتواند با هزار ترفند و دلیل آنها را توجیه کند خسته و کوفته در مقابل خیل دانشمندان و مدیران دانشگاهها که اکثرا با این نظریه موافقند و اصولا در برخی از این جاهها ملاک انتخابشان همین توافق است روبرو می شوند. این می شود که مخالفت با نظریه داروین می شود عملی زیر زمینی و غیر علمی که فقط از کلیسا ، معدودی موحدین و مسلمانان متعصب و مشتی دانشمند خلقت گرای علم گریز و بی منطق !!! بر می آید.

داروینیستها با برگزاری مراسم بزرگداشت داروین  و جهانی ساختن این کار به تدریج در حال ایجاد یک عقیده جهانی به ظاهر علمی برای در هم کوفتن نظریات خداپرستانه و توسعه کفر جهانی هستند و با این راهبرد باید سالیانه منتظر برگزاری مراسمهای جدیدتر و با شکوهتری حتی در کشورمان ایران باشیم و باز هم متاسفانه باید بنویسم که  این اتفاق در کشور ما نیز به صورت غیر رسمی و زیر زمینی شروع شده است. 

منابع:

سایت بنیاد بین المللی روز داروین

سایت ویکیپدیا- روز داروین

/ 6 نظر / 110 بازدید
وحید

دکتر جان از عنوان مقاله شما می توان سوگیری را دریافت کرد. متن هم که به همین ترتیب. برای نقد علمی باید اول سعی در بی طرفی کرد. فرگشت یک نظریه نیست. یک واقعیت علمی است. البته درباره ی میزان و گستردگی آن و این که انسان را هم شامل می شود یا نه می توان نظرات مخلتفی داشت. ولی وجود آن یک واقعیت است.

دکتر خودت خوب میدونی از نظر علمی نمی تونی فرگشتو ببری زیر سوال اینجا یه سایت راه انداختی با بچه های هیئت! که آشکارا از نظراتشون و مطالبشون بر میاد که هنوز نمی دونن فرگشت چیه و از واژهای مثل تکامل ,خلق الساعه!!! براش استفاده می کنن هنوز فکر میکنن که فرگشت گرایان می گن انسان از امیزش جنسی میمون!به وجود اومده!! وفکرمیکنن هنوز نظریه لامارک مورد تاییده!! بعد اینا میخوان نظریه فرگشتو ببرن زیر سوال دوست من به این بچه های هیئت بگو اول برن دوتا کتاب در مورد فرگشت بخونن که اینجوری مایه خنده نشن این نشون می ده قصد این سایت علمی نیست و تعصب مذهبی توش موج میزنه حالا اینکه کتب مقدس بگه انسان از گل ساختیم مو سیب خورد و پرت شد رو زمین که نشد دلیل که یک مطلب علمی رو ببری زیر سوال این اتفاق مانند همون قضییه گالیلله است ولی به گواه تاریخ شکست خورده این مناقشات مذهبیون هستن توجه داشته باشین که این عزیزان بااستناد به قرآن معتقد بودن که منی از پشت مرد و نه از بیضه ها میاد!!-تگرک از کوههای یخ در آسمان فرود میاد!! کوهها مانع زمین لرزه هستن!! زمین ثابته!! وغیره ولی الان در یک عقب نشینی قرآن رو مطابق علم تفسیر میکنن.!!!!

امید

دکتر جان. شما بهتر از ما میدانی که فلسفه علم بر اساس ابطال پذیری بنا شده است. یعنی همه نظریه های علمی ممکن است نادرست باشند. اما تا وقتی دلایلی منطقی بر رد یک نظریه علمی نداریم باید آن را بپذیریم. هر نظریه علمی هم بر اساس گفته های عمه و خاله پدید نمی آید بلکه بر اساس مشاهدات سیستماتیک و تحلیل های منطقی است. دانشمندان چند سال پیش آخرین حلقه مفقوده نظریه تکامل را هم پیدا کردند. فسیل موجودی که به شکل ماهی بود ولی امکان تنفس در هوا را هم داشت. بنابراین در حال حاضر نظریه تکامل و همچنین بیگ بنگ پذیرفته ترین نظریات علمی در مورد آغاز هستی و تکامل آن هستند. یکی دو تا از کتابهای ریچارد داوکینز به فارسی در بازار موجود است بد نیست دوره ای بگذاریم باهم بخوانیمشان

شما معتقدید امکان نداره موجودی به موجود دیگه تبدیل شه خیلی خوب می تونین مدارک علمی تونو در قالب یک مقاله بزارین روی سایت خودتون میدونین هرکی بتونه علمی این رو ثابت کنه مفتخر به نوبل می شه علاوه بر این دریچه علمی جدیدی رو باز می کنه چرا این افتخارو نصیب خودتون نمی کنین؟ من به خدا اعتقاد دارم ولی هرچی فکر میکنم می بینم خدای کتب مقدس واقعا از خودمون عقب افتاده ترن در جهان بینی این کتب تنها هرچه بشر چند هزار سال پیش می دونسته مطرح شده مثل اینکه خدا خبر نداشته چی خلق کرده! پر از مطالبی هستن که روزی مردم به واسطه اینکه این کتب از سوی خدا اومده بهش اعتقاد داشتن ولی امروز به واسطه علم مردود شدن حالا اینکه خدا چیست کسی نمی دونه کسی هم نمایندش نیست! من به خدا اعتقاد دارم ولی نه به خدای مسخره ای که از خودم پست تره!ناراحت میشه ! خوشحال میشه! غضب میکنه! پوست می کنه! و البته نمی دونه چی خلق کرده! دستور کشتار و تجاوز می ده! ونمونش این همه بمبیه که هر روز تو جهان منفجر می شه یا همین هفته پیش یه نفر سه نفروبه جرم بهایی بودن با کارد زخمی کرده این نتیجه اعتقاد به خدای پوست کن متجاوزه بکش تا به بهشت بری حالا به نظر من فرگشتو ف

عباس

آقاي دكتر از سعه صدر شما در برابر مخالفين كه نوعاً نشانه‌هاي علمي مشهودي نيز در بياناتشان ندارند، سپاسگزارم. همين سعه صدر شما بهترين تبليغ خداپرستي است؛ حقيقتاً به سهم خودم سپاسگزارم و از خداوند متعال توفيقات شما را خواستارم.

محمد

سلام استاد بزرگوار به خاطر اینکه جنگ نظریه ها مستلزم اطلاعات علمی می باشد نه تعصب الکی . لذا به جهت روشن شدن اصل موضوع بر اساس نتایج علمی از جنابعالی نهایت تشکر و قدر دانی را دارم خدا همیشه عده ای از بندگانش را به طریق مختلف در موقعیت های مختلف قرار می دهد که با این کار حقیقت بر عموم روشن شود تا شیادان منفعت طلب رسوا شوند با تشکر