مشهورترین سازمانهای مبلغ تکامل گرایی در جهان

آکادمی ملی علوم آمریکا   یکی از مشهورترین مجامع علمی جهان است که بر علیه خلقت گرایی اظهار نظرهایی کرده است. مشهورترین اظهار نظر آنها این است که خلقت گرایی، طراحی هوشمند و دیگر اظهار نظرهایی که بیان می دارند یک موجود فوق العاده در آفرینش جهان و بنیان گذاری آن و موجودات زنده نقش داشته ، سخنان علمی نیستند زیرا نمی توانیم با متدهای علمی موجود ادعاهای آنها را تست کنیم. لازم به ذکر است که اغلب متخصصین این نهاد بسیار مهم آمریکایی که در حوزه  سیاستگذاری علم بسیار  مهم است ملحد هستند. اسکات هرست به شوخی می گوید اگر تمامی ملحدین آمریکا از آن خارج شوند، آکادمی علوم آمریکا 93 درصد محققین خود را از دست می دهد در حالیکه از آمار زندانیان فقط یک درصد کم می شود!!! این نشان می دهد که یک معیار اصلی انتخاب بیولوژیستها در این مرکز ، عقیده به فرگشت و نفی خداپرستی و خلقت گرایی است. بر اساس یک مطالعه انجام شده دیگر، فقط 6 درصد بیولوژیستهای این مرکز خداپرست هستند!!!

 

حال اگر این آمار را با این واقعیت مقایسه کنیم که 95 درصد مردم آمریکا به خدا یا یک خالق فوق العاده اعتقاد دارند متوجه این تفاوت فاحش می شویم:

In the USA, while around 16% of the general population report no religious affiliation approximately 95% believe in God or some higher power (Gallup & Lindsay 1999); (Lugo et al2008)

 

 

 

 

 

The American Association for the Advancement of Science

 

انجمن امریکایی توسعه علم بزرگترین انجمن علمی جهان است .این انجمن با آموزش دوره های طراحی هوشمند کاملا مخالف است زیرا اعتقاد دارد که آموزش این مطالب سبب گیجی و اغتشاش فکری دانشجویان و دانشمندان در باره منشا خلقت می شود.

 اتئیستها و فرگشت گرایان اعتقاد دارند که آنها با علم و سوال کردن کاملا هماهنگ هستد و در واقع خود را علم خالص  یا مجسمه دانش می دانند و در مقابل دینداران را مخالف علم و دانش و عقاید ایشان را سبب گیجی و ابهام می دانند

 

 

 The Royal Society

انجمن سلطنتی مخالف خلقت گرایی است و آن را با علم متضاد می داند. این انجمن خود را متعهد به آموزش فرگشت به عنوان بهترین پاسخ برای موضوع منشا حیات می داند.

 

The National Science Teachers Association- NSTA

انجمن علمی ملی  معلمان پشتیبانی آموزش بیولوژی فرگشت را در مدارس بر عهده دارد. این انجمن با آموزش خلقت گرایی مخالف است. آنها اعتقاد دارند که مدارس باید فرگشت را آموزش دهند ، معلمان باید  در مقابل نظریات خلقت گرایانه دانش آموزان بی طرف باشند  و باز هم معتقدند که علم خلقت و طراحی هوشمند نباید یاد داده شوند.

 

The National Center for Science Education 

مرکز ملی آموزش علوم در سال 1981 جهت مقابله با خلقت گرایی تاسیس و توسط  Eugenie Scott مدیریت شد. این مرکز دارای  4000 عضو و یک سایت فعال است. این مرکز پروژه استیو  Project Steve را اجرا می کند. این پروژه در پاسخ به تلاش خلقت گرایان برای شناسایی و ثبت دانشمندان خلقت گرا اجرا می شود. در اینجا هر دانشمندی که خود را تکامل گرا می داند نام خود را در این بانک ثبت می کند . این افراد من بعد با پیشوند استیو یا اسمهای شبیه آن مثل استفان نامیده می شوند. همچنین در وب سایت این پروژه ابزاری وجود  دارد تحت عنوان استیو و متر که تا امروز بیش از 1400 نفر را نشان می دهد....واقعا دنیای جالبی است...کم مانده تا هر یک از طرفین به شمارش مردگان موحد یا تکامل گرای خود  هم روی بیاورند...الهیکم التکاثر. حتی زرتم المقابر  

 

 

The American Association of Physics Teachers 

انجمن آمریکایی معلمان فیزیک اظهار می دارد که ما آموزش شواهد بر علیه فرگشت را توصیه نمی کنیم زیرا در حال حاضر هیچ شاهد و مستندی وجود ندارد. ما آموزش خلقت گرایی علمی و طراحی هوشمند را و همچنین دیگر دیدگاههای غیر علمی را به عنوان تدوریهای معتبر علمی توصیه نمی کنیم.

 

The American Astronomical Society 

جامعه آمریکایی  فضانوردی  از آموزش فرگشت پشتیبانی می کند و هیچ پدیده ای معادل فرگشت که بتواند تغییرات جهان را در دراز مدت توجیه کند به رسمیت نمی شناسد.

 

The American Geophysical Union 

اتحادیه آمریکایی ژئو فیزیک اظهار می دارد داستان زمین و داستان حیات باید آموخته شود. خلقت گرایی ، علم نیست لذا این اتحادیه با تمامی تلاشها برای آموزش خلقت گرایی یا هر گونه دیدگاه مذهبی به عنوان علم مخالف است. به علاوه انستیتو ژئولوژی ، انجمن بانوان ژئوساینتسیت، انجمن آمریکایی ژئولوژی، انجمن دیرینه شناسی، انجمن دیرینه شناسی مهره داران و انجمن پترولوژی ارگانیک همگی دارای عقاید موافق برای آموزش فرگشت و همچنین مخالفت با یاد دهی هر گونه ایده غیر علمی ( که قاعدتا خلقت گرایی جزو آن محسوب می شود...میرافضلی) هستند.

 

The Board of Directors of the American Chemical Society 

برد مدیران انجمن آمریکایی شیمی از فرگشت به عنوان تنها نظریه علمی پذیرفته شده برای توضیح تنوع حیات حمایت می کند.

 

The American Physical Society

انجمن آمریکایی فیزیک مدتهاست که با گنجاندن نظریات مذهبی مثل طراحی هوشمند و فرمهای دیگر خلقت گرایی در مجموعه های علمی مخالف است. این انجمن بزرگترین مجمع دانشمندان حرفه ای جهان است و 43 هزار دانشمند فیزیک که در دانشگاهها و مراکز علمی آمریکا و جهان فعال هستند در آن عضوند.

/ 1 نظر / 140 بازدید
مفاخر

ممنون از مطالب آموزنده تون