هاوکینگ: خدا خالق هستی است

استیون هاوکینگ فیزیکدان معروف معاصر در گفتگو با یک شبکه ترکیه‌ای ادعای قبلی خود در مورد خلقت را تغییر داده و تصریح کرده که خالق دنیا خداوند است.

به گزارش  مهر، استیون هاوکینگ در مصاحبه با کانال "D" ترکیه باور قبلی خود در خصوص خلقت و عدم وجود خداوند را تغییر داده است. استیون هاکینگ یکى از دانشمندان معروف معاصر است که مفلوج بوده و هم‌اکنون در دپارتمان ریاضیات کاربردى و فیزیک نظرى به عنوان استاد کرسى "لوکازین" ریاضیات در دانشگاه کمبریج فعالیت می کند. زمینه‌ پژوهشی اصلی وی کیهان‌شناسی و گرانش کوانتومی است. از مهمترین دستاوردهای وی مقاله‌ای است که به رابطه‌ سیاه‌چاله‌ها و قانونهای ترمودینامیک می‌پردازد.هاوکینگ دانشمندان علوم را حاملان پرچم کشف معارف انسانی می داند. به عبارت دیگر او می‌گوید که این دانشمندان علوم هستند که توان پاسخگویی به سؤالات انسان را دارند. علم گرایی محض هاوکینگ را می توان در اظهارات او در مورد پیدایش جهان مشاهده کرد. او در کتاب خود ادعا کرده بود که خداوند جهان را نیافریده و "انفجار بزرگ" پیامد اجتناب ناپذیری از قوانین فیزیک بوده است. به ادعای او قوانین فیزیک به این معنی است که در واقع لازم نیست معتقد باشیم خدا در انفجار بزرگ دست داشته است!هاوکینگ در این اثر نوشته بود، "چون قانونی مثل جاذبه وجود دارد، جهان تاکنون توانسته و خواهد توانست که خود به خود، از هیچ به وجود آید. ایجاد خودبه‏خودی، دلیل وجود چیزها است." این در حالی است که هاوکینگ در گفتگو با کانال D ترکیه در پاسخ به پرسشی در خصوص وجود خداوند بر خلاف ادعای قبلی خود که خدا را رد کرده بود تصریح کرد: "حقیقت این است که تشکیل کائنات بر پایه علوم شکل گرفته، ولی در هیچ صورتی نمی‌توان گفت کسانی که قوانین علمی را تدوین می کنند یا ابداع می‌کنند از طرف خداوند خلق نشده‌اند و مخلوق خدا نیستند."

بر اساس تحلیلی که این کانال آورده برخی کارشناسان معتقدند صحبتهای اخیر هاوکینگ به این معناست که نظریه‌ای که پیش از این در مورد خلقت داده اشتباه است و دیدگاه اخیر وی با آن چیزی که قرآن در حدود ۱۴۰۰ سال پیش در خصوص خلقت با ارائه موارد علمی ارائه داده، منطبق است.

/ 9 نظر / 110 بازدید
پریسا

لطف کردی بهم سر زدی, ممنون. بازم بیا پیشم

الهام

می دونستی می تونی از این وبلاگت در آمد داشته باشی. به من هم یه سر بزن

پریسا

اینقدر ذوق کردم که اومدی بهم سرزدی که نگو. بدو بیا که مطلب جدید گذاشتم.منتظرتم

صابر

سلام دوست گرامی ممنون میشم اگر لینکی در خصوص این خبر که مربوط به سایتهای غیر ایرانی باشه در اختیارم بذاری. من متاسفانه نتونستم این خبرو در سایتهای غیر ایرانی پیدا کنم. البته فرصت زیادی هم برای گشتن صرف نکردم.

صابر

به نظرم اگر مطالبی که می گذارید مثل مطلب اخیر در مورد داوکینز و شلدراک _ که بسیار جالب بود_ دارای ریفرنس دقیق و غیرقابل خدشه باشد بهتر است. اگر من در مورد تغییرعقیده هاکینگ مطلبی پیدا کردم خدمتتان ارائه می دهم. از مطالبتان استفاده می کنم. یک درخواست کوچک دارم، جسارتا می خواستم با زمینه تخصصیتان آشنا شوم.

صابر

از توضیحتان متشکرم آقای دکتر. من منظوم این نبود که مطالب بدون ریفرنسه، از ریفرنس دقیق و غیرقابل خدشه صحبت کردم. شاید ارجاع به خبرگزاری مهر برای همه قابل قبول نباشد. سوالی هم در خصوص جهش ژنتیکی از حضورتان داشتم. گفته می شود که جهش ها از هیچ قانونی تبیعیت نمی کند و مخصوصا این تعبیر را به کار می برند که فرگشت، کور است! من در مقطع کارشناسی ارشد مشغول تحصیل در رشته مکانیک هستم و لذا با این مسائل آشنایی ندارم. می خواستم در این خصوص اگر امکان دارد توضیحی بفرمایید. متشکرم

farhad11

یه دفعه بگین مسلمون شده دیگه...دروغ گفتن هم راه وروشی داره به شعور مخاطبان توهین نکنید

سینا

دروغه

زینب

http://www.cnet.com/uk/news/stephen-hawking-makes-it-clear-there-is-no-god/ لطفا قبل از انتشار مطلب, از درست بودن منبع مطلع شین.